Your waifu is trash

Waifu — termin tak stary, jak samo anime. Od zawsze był stosowany do opisania fikcyjnej postaci, do której użytkownik darzy szczególne uczucia. W zachodniej kulturze otaku spopularyzowany został przez scenę z serii Azumanga Daioh. Swoje trzy grosze miało także używanie tego terminu w latach 2000 zarówno przez fanatyków anime sygnalizujących swoje oddanie, jak i forumowych trolli do naśmiewania się z powyższych.

Ta sama subkultura zresztą jest odpowiedzialna za “Your Waifu is Trash/Shit” — bezpośrednio atakujący ludzi o kiepskim guście. Bo jak można inaczej nazwać ludzi gustujących w Asunach, Narusegawach, Kaguyach czy innych mainstreamowych dziewczynkach niż pozbawionymi gustu?

Czymże jest waifu niż projekcją fantazji o idealnej dziewczynie ucieleśnionej w formie postaci 2D? Czym jest życie, jeżeli fantazją jest “zwykła” dziewczyna? Smutne to i zarazem zatrważające. Nie bój nic drogi czytelniku. Z naszą pomocą poszerzysz horyzonty jak nigdy wcześniej. Przewodnik Elektroniczny po Niezwykle Interesujących Shoujo (prosimy nie skracać) przyjdzie wam z pomocą, a dzisiejszy egzemplarz to…

Clara Valac — Demonica — Uczennica

Seria pochodzenia: Mairimashita! Iruma-kun  (Witaj w szkole demonów! Iruma-Kun)

Clara jest demonicą. Tak samo jak Iruma (nasz główny bohater) jest świeżakiem w akademii demonów i jest istotą, dziewczyną, waifu niezwykłą na wskroś. Co czyni ją wyjątkową? Żeby to zrozumieć — trzeba ją bliżej poznać. Postaram się jednak przybliżyć tę postać wszystkim, którzy nie oglądali serii i zamknęli ten tekst myśląc — “No przecież…”.

Clara jest dziewczynką typu Genki, dla wszystkich innych dziewczynek Genki, tak jak był jeden pierścień by wszystkimi rządzić. Clara jest ostateczną dziewczynką Genki. Prawie zawsze uśmiechnięta, zawsze wulkanem energii skorym do zabawy. Dodajmy do tego jej wrodzoną magię — magiczne kieszenie, pozwalające wyciągnąć z nich co tylko sobie zamarzy (o ile to widziała). Nie trudno sobie wyobrazić, że jak na standardy demonów jest trochę “dziwaczna”. A mimo to, w miarę rozwoju fabuły poznajemy też jej głębię. Dowiadujemy się, że nie jest to tylko płaska wesoła dziwaczka. Chociażby fakt, iż pomimo świadomości, że inne demony bawią się z nią tylko po to, by ją wykorzystać, utrzymuje z nimi znajomość, żeby tylko nie zostać sama — nadaje jej szlifu.

Ludzkość w demonicznym wydaniu

Wszystko to czyni z niej bardzo ludzkiego demona. Energia i zabawowe usposobienie tryska z niej też w samym designie. Uśmiech od ucha do ucha, jasne ubarwienie atakujące bezpośrednio oczy widza/czytelnika jakoby mówiące “Spójrz! Tu Jestem! Pobawmy się!” czy wreszcie kapcie będące akcentem podkreślającym humor. Wszystko to w połączeniu z jej niewinnością sprawia, że Clara jest pierwszorzędnym materiałem na waifu i powinniście się zapoznać zarówno z nią, jak i całą serią.

W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że manga tego tytułu jest od niedawna wydawana w Polsce przez Studio JG. Obecnie liczy sobie cztery tomy, ale możemy się spodziewać, że w niedługim czasie ilość ta znacznie się zwiększy.

autor: Rashef